avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 376 soluții astăzi
Forum Activitate AndreiBrzn

Activitate AndreiBrzn

Buna ziua, detin un SRL care are ca si cod CAEN principal codul 4742. Datorita pandemiei de coronavrius si acum datorita instabilitatii si scumpirilor din piata ne este tot mai greu sa ne descurcam cu salariile si cu chiriile din malluri care sunt foarte mari. Este cumva eligibil acest cod caen pentru a atrage fonduri nerambursabile?
Buna ziua,

M-am adresat de curand primariei Cisnadie, jud Sibiu si i-am intrebat ce ar trebui facut pentru ca strada pe care locuiesc sa fie asfaltata si sa se monteze iluminat stradal.
Precizez ca in momentul de fata, strada pe care locuiesc este privata, drept urmare ea ar trebui cedata in proprietatea primariei pentru a se putea face asfaltare si alte lucrari pe ea.
Raspunsul primariei a fost urmatorul: strada trebuie cedata primariei in prima faza, DAR primaria accepta sa primeasca strada in proprietate doar daca aceasta este pavata/asfaltata si are echiparile edilitare.
Intrebarea mea este urmatoarea: este legal ca o primarie sa procedeze in felul acesta? Avand in vedere ca toti de pe strada respectiva platesc taxe si impozite la primaria Cisnadie.
Multumesc anticipat!