avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Activitate ParkEunByul

Activitate ParkEunByul

Răspuns la discuția Clauze contract munca ciudate.
Nici vorba. Nu am semnat eu prea multe contracte de munca, dar pe toate le-am citit de 3 ori inainte sa le semnez si nu scria pe niciunul o asemenea clauza. Daca nu sunt indiscreta, in ce domeniu activeaza firma care pune aceste clauze? Fara denumirea reala a firmei, bineinteles. Clauza de confidentialitate se refera in cele mai multe cauze la tipul de echipamente folosit pentru anumite proiecte, documentele si informatiile confidentiale care pot pune firma respectiva in fata unui atac cibernetic.(se numeste NDA si se refera la tot ce inseamna echipamente, docummente, detalii clienti, nume de proiecte etc, nu imaginea pozitiva/negativa a firmei)
Buna ziua. De curand am aflat ca sufar de ADHD, OCD, Tulburare Borderline si inca cateva afectiuni psihice. La locul de munca nu m-au afectat niciunele si mereu am fost un angajat aproape model.(Toti suntem imperfecti) Intreb daca la medicina muncii faptul ca mentionez ca am ADHD si depresie(Acestea 2 sunt singurele care apar pe scrisorile medicale de la medic prin CAS) imi pot periclita sansele de a mi se da "apt de munca". Lucrez in domeniul de gaming si vreau sa ma angajez in domeniul IT, pe testare software. Am inteles ca daca declar ca nu am, pot fi data in judecata pentru fals in acte. Ideea este ca eu nici nu stiu ce scrie in dosarul meu medical si nu stiu ce apare si ce nu acolo. Va multumesc anticipat!