avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 932 soluții astăzi
Forum Activitate Dascălu Lenuța

Activitate Dascălu Lenuța

Ma numesc D. L. din Timișoara pensionară cu o pensie de 800lei,
Am deschis masa de partaj la care am obținut sa plătesc taxa juridica ajutor social în 48 luni de 381.00 lei.
La procesul de partaj după o căsătorie de 40 ani bunuri (6 parcele și unu teren pus de ei plătind taxa juridica ei . taxa pe care ei au estimato ne find data de instanta cum mia fost mie transmisa!! doua terenuri cumpărate în comun (act vânzare cumpărate). În data de 13.11.2021 instanta a emis Hotărârea ca:se respinge parțial cererea si masa de partaj a fost data în totalitate 1/1 paratului. Noi am cerut proba cu acte, reclaman tu martor frate (marturie mincinoasă,) respins de noi dar instanta la admis, neintrebandune dacă punem și noi martori.. Instanta prin aceasta Hotărâre ma privat de bunururi obținute în timpul căsătoriei ma simt parte vătămată! Pot cere respingerea anularea Hotărârii ori rejudecarea.
Ce șanse mai am, care este următoru pas cum sa procedez, ce cheltuieli ma mai așteaptă, la Apel pot cere av din oficiu neavând posibilitatea de a plăti un av?
Cum și unde pot sa fac plângere de marturii mincinoase atât a reclamantului cât și martor din alt județ!, Multumesc