avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Activitate Anastasia Ghedeon

Activitate Anastasia Ghedeon

Mulțumesc foarte mult, voi reveni cu alte detalii legate de caz cum apar informații noi ca cei care au de gând sa facă ce am făcut eu sa se gândească de mai multe ori
Pentru cat timp îmi este patat cazierul ?Ce reprezinta amenda penala?in ce conta pedeapsa penala pentru minori ?Cum adică renuntare la urmarire penala?
Buna ziua numele meu este Anastasia am 16 ani iar ieri am fost prinsa ca am furat o sapca in valoare de 70 lei doream sa fie doar in stil de gluma doar sa ies și apoi sa ma întorc înapoi din usa a sunat alarma și cei de la securitate au chemat politia chiar dacă le-am explicat ca a fost în stil de gluma si le-am sugerat ca voi plăti produsul chiar și de 3 ori ,fiind minora a fost sunata mama ,am dat declarație exact cum sa întâmplat și a zis ca ne va da răspunsul după sărbători după ce cazul va ajunge la procuror,pana atunci stam cu gândul doar acolo ce mi se poate întâmpla, îmi puteți spune va rog dumneavoastră ce voi pati ?
Știu ca am greșit și îmi pare foarte rău și a fost o gluma nepotrivita ce ma va costa ceva
Ps.daca este vorba de amenda la ce suma sa ne așteptăm
Ps2 dacă este vorba de dosar penal cam cât timp voi avea patat cazierul juridic?
PS3.pot primiți avertisment/ amenda fara sa ma prezint în fata procurorului si dacă ma voi prezenta am nevoie de avocat sau doar de tutorele legal ?
Ps4. Cam cât timp durează pana primesc răspunsul final ce voi pati?

Va mulțumesc anticipat pentru orice răspuns