avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate Elen17917

Activitate Elen17917

Răspuns la discuția Sechestru pe masina
Deocamndata nu l-am dat în judecata, ci am făcut înștiințare sa-mi ridice sechestru pe masina, masina ne mai fiind la fostul proprietar, și în acea data când am cumpărat-o nu avea sechestru. Singura mea vina este faptul ca nu am inmatriculat-o la timp


gi-jane2 a scris:

Daca ati dat in judecata executorul, nu aveti nicio sansa, el nu are calitate procesuala pasiva in speta.


Răspuns la discuția Sechestru pe masina
Problema este ca fostul proprietar are sechestru pe bunuri în anul 2021.. iar eu masina am cumpărat-o în 2019.. singura vina a mea este ca nu am inmatriculat-o și apare încă proprietar doar pe actele mașinii. Dar masina este la impozit pe numele meu asigurarea și toate actele de înmatriculare sunt pe numele meu. Am dat in judecata executorul. Dar nu știu ce speranța am :(
Bună seara. Am o problema. În anul 2019 am achiziționat o masina.. am primit toate actele certificatul mașini cartea inclusiv certificatul fiscal, masina nu am înscris o în cele 30 de zile obligatorii.. stand vreo 2 ani în garaj.. hotarandu-ma sa o înmatriculez am primit vestea de la politie cum ca este sechestru de la fostul proprietar.. problema este ca, nu dau de proprietar și nu stiu cum sa o rezolv. Ceva sfaturi?