avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 160 soluții astăzi
Forum Activitate Bsjahahkaiy67

Activitate Bsjahahkaiy67


Am inteles, va multumesc!
trandafir2 a scris:

Da, asta v-am scris si eu mai sus. Trebuie sa il dati in judecata, pe motiv de vicii ale bunului.

Am fost acum la Politie si mi au spus ca nu au de ce sa l chema pe vânzător la Politie, doar sa merg in instanță





interventie moderator - sters citat anterior
Nu m a lasat sa verific masina, mie mi a placut, arata bine si la motor, cat am mers cu ea, alea cinci minute nu a fost problema, vanzatorul nu m a lasat sa mai probez masina!
Pe ce motiv il pot da in judecata?




interventie moderator - sters citat anterior
Nu, doar motorul, de acolo a ieșit si fum.

trandafir2 a scris:

Si a ars toata masina?

Buna ziua, am probat masina nici 5 minuute in mers cu vânzătorul langa mine, dupa care m a grabit sa facem actele. Motorul a luat foc in mers, nu mai avea nici gram de ulei, absolut nimic, nu am chemat pompierii.





interventie moderator - sters citat anterior
Buna ziua. Astazi am cumparat o masina Ford in valuare de 2500€, am facut toate actele a fost totul ok. Dupa nici 30 minute de mers, a luat motorul foc, iesea numai fum. Am sunat vanzatorul de la care am cumparat masina si mi a spus ca, acum e masina mea, ca nu mai am eu ce sa i fac lui. Ce pot face acum?! Voi merge la Politie acum sa depun plângere sa vad daca pot rezolva ceva?! Am fost cu doi prieteni deci am martori.
Vânzătorul mașinii nici nu ne a lasat sa dam si noi o tura cu masina, am mers împreună cu el nici 5 minute si s a grabit sa facem actele. Probabil ca stia de problema.