avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1096 soluții astăzi
Forum Activitate lucianagh1

Activitate lucianagh1

Buna ziua, in urma cu o luna am fost in Brasov si mi s-a furat o geanta in Piata Sfatului. Am mers la politie pentru a face plangere, am primit nr de inregistrare pentru ea. Acum o saptamana am fost sunata de un politist de la sectia respectiva pentru a ma anunta ca trebuia sa ma prezint in Brasov in acea saptamana, pentru a mai da o declaratie. Nu am putut ajunge eu fiind din Bucuresti. Astazi 30.03 am primit citatie sa ma prezinta poimaine, 01.04 la sectia de politie altfel risc amenda. Dupa ce ca eu am fost pagubita, trebuie sa mai fac un efort de a lua o zi libera din scurt de la locul de munca si sa mai investesc niste bani si in motorina pentru a ajunge la Brasov. Va rog sa ma ajutati, daca exista vreo cale de a trimite acea plangere oficial in alt mod (curier, mail), politistul cu care am discutat mi-a spus ca nu e posibil. Daca nu, macar sa pot retrage plangerea fara a ajunge in Brasov. Mai bine raman cu paguba asa cum este decat sa plusez cu bani si nici sa nu se rezolve nimic.
Astept pareri.
Va multumesc mult!