avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Activitate Razvan B.P.

Activitate Razvan B.P.

Buna ziua. Mă aflu într-o situație neplăcută datorita unei ieșiri sâmbătă în club. Spre dimineață, când urmă să mergem spre casa eu cu doi prieteni de-ai mei, am ieșit eu primul din club și am văzut că două fete cu care eram mai devreme în club și care mi-au spus că pleacă mai devreme spre casa, erau cu un alt băiat. Am mers la ele și le-am întrebat ce se întâmplă, de ce nu au plecat, la care una dintre fete a spus că nu pot pleca de băiatul acela. In momentul acela, i-am spus băiatului sa le lase să plece , mai ales că îl și cunoșteam pe tip , acesta locuind în același cartier cu mine. In momentul acela, el a ripostat verbal cerându-mi sa plec. Din spate, cel de-al doilea prieten de-al meu a văzut situația și a venit spre noi iar când a ajuns langa noi, văzând că îl cunoaște pe acest băiat, i-a întins mâna să-l salute, moment în care acest băiat i-a dat peste mână. Prietenul meu l-a împins, iar acel băiat a început să-i de-a pumni. Totul s-a petrecut foarte repede iar dintr-o dată prietenul meu a fost aruncat pe jos pe asfalt, tipul fiind deasupra lui lovind-ul cu pumnii. In acest moment, reacția mea nu a fost cea mai buna, in loc sa încerc să-i despart, l-am lovit cu piciorul în fața pe acest tip care îmi lovea prietenul. A intervenit un echipaj de la poliția locală, in final eu și prietenul meu am fost duși la secție iar acel tip la spital pentru îngrijiri medicale. Ne-am întâlnit a doua zi cu acel băiat după ce l-am sunat să-l întreb cum se simte și ne-a informat că el are nasul spart, un dinte rupt și că va depune plângere penală. I-am cerut scuze și în același timp l-am informat că îmi pare foarte rău pentru nefericitul eveniment și dacă e posibil sa ne înțelegem pe cale amiabilă, acesta refuzand. Puteți să-mi spuneți va rog ce e de făcut în acest caz, având în vedere că eu nu am mai avut niciodată asemenea probleme ( agresiuni sau probleme cu politia ) ? Vă mulțumesc anticipat.