avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Activitate lena1@

Activitate lena1@

Buna ziua,

Avem locuinta in Hateg, jud.Hunedoara, intr- un bloc de apartamente, care au intrat in programul de reabilitare, inainte de 2019. Cand sa aprobat proiectul locatari nu mai aveau asociatie, sa facut o magarie cu atasarea cladiri la o alta asociatie de locatari, doar pentru a putea intra in proiect. ( Mentiune- familia noastra nu a fost de acord, nu am vrut aceasta reabilitare, noi stand la ultimul nivel). Au inceput lucrariile aprox.acum 2 anii, desi noi in proiect am fost inclusii cu ceva anii in urma. Practic cand sa inceput reabilitarea, noi trecuseram de data de finalizare a lucrariilor. Problema pe care o avem acum este ca lucrarea sa finalizat, pe noi ne ploua, apartamentul este distrus, iar sumele care ni se pretind sunt de neinteles. Efectiv autoritatiile ne ignora...In plus ne- au spus ca nu avem dreptul in urmatorii 5 ani sa intervenim la repararea acoperisului, deoarece ne vor da in judecata. Va rog am nevoie de un sfat. E apartamentul parintiilor, e dureros sa vad cum unii isi bat joc de munca familiei si efectiv le- au distrus calitatea vietii....mucegai, stat cu galetii in secolul 21. Va multumesc