avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Activitate Nicoletaad31

Activitate Nicoletaad31

Multumesc mult pentru raspuns!
Pot estima destul de bine venitul anual. Credeti ca cel mai bine este sa pun exacta estimatia, sau cu putin sub?

Doresc sa fac un contract de prestari servicii cu ei pe 6 sau 12 luni, unde se mentioneaza cat va fi factura lunara.
Buna ziua,
Doresc sa imi deschid PFA pentru a presta servicii de Admin unei companii din UK - SmartWork
Smartwork este o Firma de payroll care are grija de taxele/beneficiile/cheltuieli/salariu contractorilor pe termen fix.

Un contractor cand are un job pe termen fix printr-o agentie sau direct la client, are nevoie de o firma de contabili sa ii manevreze taxele si aici intervine SMartWork.

Eu sunt 'Contractor and Agency Liaison'

1. Imi puteti spune va rog ce cod CAEN s-ar potrivi mai bine pentru urmatoarele taskuri
-omul de mijloc de comunicare intre Contractor - Agentie si Alte departamente
- raspundere la email/telefon
-am grija ca contractorul sa trimita necesarele acte pentru angajare ID Viza si sa bat oamenii la cap sa isi semneze contractele.
- rapoarte de vanzari in Excel.

2.Pot face asa ceva doar cu diploma de Bac?
3.Am voie sa primesc in RO salariu de la o firma din UK daca am cont de lire? Salariul variaza cu 6 milioane plus/minus, primit lunar. Deci nu va fii mereu fix fix.
4.Taxele de PFA de 45% se platesc o data pe luna, sau pe an? Daca pe an, care este termenul?
5.Daca vreau sa inchid un PFA, costa?
6.Daca PFA nu face venit, platesc ceva?

Ma scuzati de atatea intrebari, as aprecia orice fel de ajutor/sfat!

Va multumesc!