avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 807 soluții astăzi
Forum Activitate raprul3zz

Activitate raprul3zz

Sa inteleg ca e contactul Primarie Sector 5 ? Am inteles ca nu se ocupa Politia Locala in cazul acesta, fiind loc privat. Multumesc

zinca iulian a scris:

Telephone Citizen complaints: 021.315.0520
E-mail: sesizari@sector5.ro

Buna ziua.
De aproximativ 2 luni am cumparat un apartament cu 3 camere intr-un cartier din Bucuresti, Sector 5.
Am inteles de la vecini si presedinte ca au stabilit adhoc acum 2 ani (blocul fiind construit acum 5 ani) sa monteze fiecare T-uri (blocatoare de parcare) cate au putut in locurile de parcare din jurul blocului, unii au cate 2 sau 3 masini, altii deloc.
In contractul de vanzare-cumparare scrie asa " imobil cu 3 camere de locuit si dependinte, cu o suprafata de xx, impreuna cu cota parte indiviza de 2.30% aferenta apartamentului din partile si dependintele comune ale imobilului-bloc care prin natura si destinatia lor sunt in coproprietate fortata si continua, precum si cota parte de teren de 33.80 mp aferenta imobilului. "
Fostul proprietar imi spusese ca a decis cu un vecin, intru cat el nu avea masina personala, sa foloseasca acesta un loc de parcare din jurul blocului pana la vanzarea apartamentului catre noul proprietar (eu). Desigur ca acum nimeni nu mai recunoaste nimic si eu nu pot parca masina nicaieri de blocatoarele lor.
Doresc sa stiu daca pot rezolva ceva pe cale legala, in instanta.
Inteleg ca nu are nimeni un loc de parcare, insa toate trebuie sa fie la liber, fara blocatoare. Va multumesc si astept un raspuns.