avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1747 soluții astăzi
Forum Activitate DALLY4

Activitate DALLY4

După mulți ani de truda , mi am făcut o casa în Ilfov. Vecinul de lângă mine a vândut terenul unui dezvoltator . Acesta a făcut mai multe case pe teren iar în dreptul meu drum de servitute . Toate bune și frumoase ,pana când în dreptul casei mele , dar pe terenul lui și a deschis un fast-food ( gratar mici ,pulpe pui și pastrama ) nu mai pot deschide geamul pentru ca efectiv îmi izbăvește casa cu miros de gratar . Ce i drept , și a făcut aerisirea la gratar înaltă de vre o 8 metri . Tot fumul bate la mine pe casa iar de miros ce sa mai vorbim . Nu sunt de rea credință , ma bucur pentru el dar eu sufăr pentru ca nu pot aerisi și nu pot respira un aer ok . Spuneți-i va rog : Ce pot face ? Cui sa ma adresez . Este inuman sa nu poți deschide geamurile la propria casa . Ca sa nu mai spun ca nici prin curte nu pot sta de acest miros .
Intradevar este un drum , dar nu este drum public .

Bună ziua . Locuiesc la curte .Lângă curtea mea , un dezvoltator a construit mai multe case . Pe toata lungimea imobilului meu a lăsat drumul de servitute . În dreptul casei mele a construit un magazin . Între magazin și casa mea fiind drumul lui de servitute , Distanta dintre magazin și casa mea este de maxim 15 metri . Întrebarea mea este : Trebuia sau nu acceptul meu pentru desfășurarea activității acelui magazin . Și dacă da , unde trebuie sa reclam acest lucru ? Va întreb deoarece este multă gălăgie. Va multumesc !