avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Activitate demidov_catalin@yahoo.com

Activitate demidov_catalin@yahoo.com

Va multumesc dl Adam, ati intuit corect, priza speciala este pentru uz personal (lucru pe care l-am indicat in cererea catre primarie), raspunsul fiind acelasi "nu se poate construi nimic pe domeniu public".

La o solutie similara m-am gandit si eu, numai ca eu stau la etajul 5 si ar trebui un circuit mai lung, rezultant intr-o scadere de putere si asa mica aferenta unui apartament standard.
Pe de alta parte, avand presupusa autorizatie de la primarie, puteam sa instalez conexiune de putere mare si sa incarc masina nu in 13 ore, ci in doar cateva ore..
Multumesc Latka, este clar, dupa atatea incercari parca imi pare rau ca vreau sa fac ceva normal si legal in Romania.
Este limpede ca nu pot sa am sanse de reusita deocamdata.
Raspunsul primariei este ca instalarea unei statii de incarcare nu se poate face pe domeniu public. Am incercat sa le explic ca este vorva de o un suport ( o seava de un metru) de care prind priza. Nu stiu daca a fost nepasare, si a fost mai simplu din partea lor sa zica ca nu se poate..
Am cerut primariei sa imi spuna ce documente imi trebuie sa bat teava in pamant. raspunsul lor a fost ca nu se poate "construi"nimic pe domeniu public!

Din pacate imi trebuie ca primaria sa recunoasca ca acel punt este pentru incarcare auto. Fara recunoasterea de la primarie , electrica nu poate sa ma conecteze la reteau de electricitate.
Buna ziua,
Tot incerc de ceva vreme (fara succes) sa obtin o autorizatie de la primaria orasului pentru a instala o statie incarcare auto la bloc. Ma poate cineva ajuta cu un sfat? Va multumesc