avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 391 soluții astăzi
Forum Activitate n.Radu

Activitate n.Radu

Bună seara! Același lucru am pățit și eu. Ce ați rezolvat între timp? Au apărut probleme în acest sens? Mulțumesc!

emarian66 a scris:

Am fost sunat de o persoana ca reprezentant enel pentru completarea unui formular de daune in cazul in care avem probleme cu reteaua. Problema e ca pana sa realizez talharia am trimis ocopie de pe buletin. Ce-i de facut ca sa nu-mi foloseasca datele in alte scopuri?

Bună seara! Astăzi am fost contactata de un număr de telefon prezentându-se drept partener Enel pentru actualizarea datelor contractului. Având toate detaliile despre contract încheiat la un imobil al cărui proprietar sunt, am picat în plasa lor și am întrat si transmis o poza cu buletinul și semnătura. Ce trebuie sa fac pentru ca contractul trimis de ei prin acel mesaj nu are un număr de înregistrare este clar ca e fals și datele personale vor fi folosite în alt scop. Care este primul pas care trebuie sa îl fac pentru a nu ma trezi cu cine știe ce infracțiuni în baza copiei de buletin . Am trimis un mail către furnizorul de servicii și am primit răspuns ca nu au încheiat nici un contract astăzi pentru adresa imobilului.