avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Activitate Madalinastanescu14

Activitate Madalinastanescu14

La asta m-am gandit si eu in principu,dar propietarii sunt in etate si nu prea se descurca,eu am luat legatura si cu notarul care a facut tranzctia intre propietari si ea poate face rectificartea in contractul de vanzare cumparare doar ca ar dura foarte mult modificarea de cadastru si intabulare si ma gandesc ca dupa solutionarea acteor pot face eu demersurile ,cu toate ca la cartea funciara din ce am primit de la noul notar cu care colaborez sa facut o rectificare unde apare blocul c nici decum a
buna ziua .doresc sa achizitionez un apartament prin credit imobiliar si de la banca mi-au cerut opinie notariala ,am primit-o dar ,nu sunt foarte lamurita,contactul de vanzare cumparare este facut intre niste batrani si copii acestora ei stand la scara a iar tranzactia facandu-se pe scara c ,scara c nu exista, pe cadastru si intabulare scara c apare iar pe planul releveu scara a ,m-am dus si m-am interesat la administratia blocului scara este a ,ce se poate face mai ales ca suntem presati de timp avand termren pana la 1 octombrie .Ma gandesc ca se poate obtine creditul dar dupa ce fac .de unde incep cu rectificarea?