avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Activitate N0mad

Activitate N0mad

Am făcut deja plângerea, am atașat toată conversația de pe mail într-un PDF, le pot oferi și lista completă a apelurilor telefonice efectuate cu ambele firme

adriandimitriu a scris:

faceti plangere la anpc si atasati mailurile si alte inscrisuri ce rezulta din discutiile avute. acest lucru va convinge anpc ca ati facut diligentele necesare pentru rezolvarea amiabila

Deocamdată am făcut plângerea pe site-ul lor, o să aștept răspunsul

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Faceți sesizarea la ANPC de preferat nu.pe pagina lor sau pe mail ci scrisa frumos și trimisa prin posta cu confirmare de primire.In funcție de.raspuns reveniți pt sfaturi ..

Ambele metode

adriandimitriu a scris:

ati vorbit doar telefonic sau pe mail?

Bună, doresc să fac o plângere ANPC, am trimis în service telefonul personal (Sony Xperia 5 II, 4100 lei la achiziție) de 3 ori în ultimele 2 luni pentru a schimba bateria, telefonul este cumpărat de pe eMag, am vorbit cu ei și l-am trimis, în nici una din cele 3 service-uri nu s.a schimbat bateria, așa că am sunat la eMag, le-am spus că mi se pare inacceptabil și am cerut banii înapoi,dorind să returnez produsul, mi-au spus că am nevoie de o fișă de contraexpertiză, mi-au spus foarte vag la ce fel de service autorizat să merg, după ce am scos fișa am trimis-o la ei, m-au contactat să-mi spună că nu-i valabilă fișa deoarece nu a fost de la un service autorizat, m-au trimis să vorbesc cu Depanero, cei se la Depanero mi-au dat 2 numere de telefon pentru 2 service-uri, dar niciunul dintre ele nu era autorizat Sony Xperia, i-am contactat înapoi, m-au trimis din nou la eMag, la eMag mi s.a spus că am să primesc pe mail o listă cu service-uri autorizate pentru contraexpertiză, dar nu am nici un mail de la ei, în această seară vreau să fac o plângere la ANPC, care ar fi cea mai bună cale de rezolvare a situației?