avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate flore tina

Activitate flore tina

multumesc frumos!

CHKa a scris:

Cu parere de rau , nu aveti dreptul la nici un fel de pensie , trebuie sa aveti minim 15 ani cotizati .

Buna ziua ..Am 70 de ani si am 10ani. si 9 luni cotizati pot beneficiia de o pensie sociala ? Unde asi putea sa ma adresez daca am dreptul?

InaBucur a scris:

Vechimea in campul muncii este egala, ca perioada, cu perioada de cotizatii platite la Pensii, sau pot fi perioade diferite? Pe perioada doctoratului la zi, 4 ani, mi s-au platit cotizatiile doar pentru 2 ani si 7 luni, dar mi s-a spus de la Universitate ca cei 4 ani mi se considera vechime in munca. Angajatorul urmator mi-a luat in calcul 4 ani vechime, este corect/legal ?

Buna seara,eu am pensie pe caz boala gr.2si indemnizatie de handicap gr.accentuat oare mie ce pensie imi revine?o micsoreaza?sau...nu stiu spuneti-mi va rog si mie multumesc
buna ziua persoanelor cu pensie de invaliditate se recalculeaza ?
Buna seara..o intrebare am.si eu..nu ma pricep bine legile pe care zici domnii de la tv..stiti cuva daca se taie sau se mareste pensia de invaliditate?
Răspuns la discuția Ajutoare alimentare
buna ziua..am intreba la primarie si au zis k nu stiu nimic .

flore tina a scris:


Buna ziua ..sunt pers.cu handicap gr 2 ..am si eu dreptul la aceste alimente si unde ma adresez? va multumesc
Valeriu TUDOR a scris:

Adresati-va Primariei de care apartineti cu domiciliul.



Răspuns la discuția Ajutoare alimentare

Buna ziua ..sunt pers.cu handicap gr 2 ..am si eu dreptul la aceste alimente si unde ma adresez? va multumesc
Valeriu TUDOR a scris:

Adresati-va Primariei de care apartineti cu domiciliul.

buna ziua ..cat va fi indemnizatia de handicat gradul 2 de la 1 martie ,daca eu iau 449ron?

Adrian@adița a scris:

Buna ziua că va fii indemnizația de handicap de la in 1 martie eu iau 450

Buna ziua..o intrebare am si eu..sunt persoana cu handicap gradul 2 permanent .. spuneti.mi va rog frumos cum.sa fac k sa numai platesc impozitul pe cladire ,daca nu sunt propietara. ce trebuie sa fac?
buna seara..asa e domnule..multumesc

Carp Mircea a scris:


constantin29
Sa nu va luati dupa ceea ce apare aproape zi de zi in presa cu stagiul de minim 10 ani.