avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 885 soluții astăzi
Forum Activitate marioo

Activitate marioo

Răspuns la discuția Reabilitare-Cazier
Multumesc pentru sesizarea facuta dar m-am exprimat eu gresit.]De mana trebuia sa-l pun in ghilimele,asta insemnand batuta la masina sau la calculator.Am intrebat insa clar daca cererea este tipizata sau nu.Imi cer scuze inca o data doamna pentru neintelegere,n-am vrut sa fiu rautacios.Va multumesc mult ,o seara buna.
Răspuns la discuția Reabilitare-Cazier
Va multumesc foarte mult dl avocat sper sa ma descurc ,in caz contrar voi apela la serviciile unui avocat.Cererea de reabilitare este formular tipizat sau se scrie de mana?
Salut.Am nevoie de ajutor,mai bine zis sa fiu indrumat sau sfatuit.In 1991am suferit o condamnare de 3ani si 6luni pentru vanzare de piese auto rezultate din furturi de masini.O perioada neagra a vietii mele.Dupa ispasirea pedepsei mi-am cautat de lucru,mi-am gasit si aveam nevoie de cazier judiciar.Minunea sau neatentia functionarului de la biroul caziere ori ce o fi fost ,a facut sa "iasa" cazierul curat.Pana sa reusesc sa ma angajez, acest cazier a expirat asa ca am procedat la obtinerea unui nou cazier care bineinteles ca a iesit "patat".Totusi firma(una din cele mai mari din lume) a acceptat si cazierul expirat de cateva zile.La aceasta firma am lucrat timp de aproape 15 ani.Intrebarea mea este :cazierul a devenit "curat"de la sine in tot acest timp sau necesita alte metode juridice,deoarece trebuie sa-mi schimb locul de munca ,urmare a falimentului companie la care am lucrat. Daca cineva poate sa-mi dea niste imformatii sau sfaturi utile rog foarte mult sa ma ajute.Va multumesc pentru rabdare, o seara buna tuturor.