avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1091 soluții astăzi
Forum Activitate Robert0204

Activitate Robert0204

Buna seara.In decembrie 2022 am mers sa fac un detartraj si o paradontograma la un dentist in Iasi.In urma rezultatului paradontogramei reiesea ca un implant era pe punctul de a cadea.Medicul m-a trimis sa fac un CT.Am revenit la cabinet cu ct-ul , medicul l-a vazut si a zis ca e totul bine dar ca ar vrea sa se mai uite inca o data la implant.M-am pus pe scaun iar medicul a luat o "sonda" si a inceputsa sa verifice implantul.I-am zis ca ma jeneaza iar el a lut decizia de a-mi face anestezie, dupa care o mica incizie pentru a vedea mai bine ce este cu implantul.I-am zis sa nu ma taie dar el a insistat ca nu vor fi probleme.Dupa ce m-a taiat a zis ca nu sunt probleme si ca pot sta linistit.De aici a inceput cosmarul :Au trecut 12 zile si efectul anesteziei nu a trecut complet.Am dureri foarte mari in locul unde a facut anestezia iar hematomul format in urma anesteziei nu s-a retras.Am amas cu fata umflata.Din cauza ca nu a cusut gingia dupa ce a taiat-o , rana nu se mai vindeca.Acum risc sa pierd implantul si nu stiu cum voi reusi sa scap de acea umflatura provocata de anestezie.Durerile e posibil sa tina luni de zile daca a atins un nerv.Ce as putea sa fac?Nu aveam nimic iar acum viata mea a devenit un cosmar.Tin sa precizez ca nu am semnat nimic inainte de a-mi face anestezia si a ma taia, ba din contra i-am zis sa nu o faca si totusi s-a intamplat.Vreau sa va mai zic ca am slabit 5kg in 12 zile , am atacuri de panica si nu pot dormi noaptea.Trauma psihica cred ca se va vindeca foarte greu.Ce pot sa fac?Va multumesc.