avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1973 soluții astăzi
Forum Activitate M S 2023

Activitate M S 2023

Deci același Avocat in prima decizie cât și la Apel , nu sau schimbat Avocații , numai de la Oraș sa mutat Apelul la Județ , cam asta e tot , va mulțumesc
Deci dacă in prima instanța am pierdut și nu e decizie definitiva și scrie in decizie ca am de plata exemplu 2000 lei cheltuieli de judecat și in timp de 5 zile am dreptul la recurs și in a doua instanța la Recurs pierd din nou și in decizia definitiva vin iar cheltuieli de judecată de 2050 de lei , ma întreb ce suma trebuie sa achit acum ?, 2050 lei sau 4050 de lei , va mulțumesc
Noi am plătit Onorariu Avocatului nostru , e vorba de cheltuieli de judecată adversarilor noștri , aici aș vrea o lămurire dacă ar putea sa ma lămurească cineva , același dosar și același Avocat , in prima instanța și apoi Recursul de drept
Stimați domni și doamnelor din Avocatura , vin cu o rugăminte și o întrebare , dacă ai pierdut in prima instanța și ai drept de recurs și pierzi recursul , trebuie sa plătești cheltuieli de Judecată e normal , întrebarea e dacă trebuie sa achiți cheltuieli de Jud ., din prima decizie sau numai din cea dea doua decizie adică după Recurs , deci aici nu sunt lămurit dacă trebuie achitate ambele sume sau numai din ultima decizie , va rog sa ma lămuriti cum e corect și de drept , va mulțumesc