avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 643 soluții astăzi
Forum Activitate diadyaa

Activitate diadyaa

multzumesc mult, nu prea cred sa ma intzeleaga, ca ash vrea sa discut personal cu dumnealui shi nicidecum n-am acces la d-ul rector, am intrebat de secretara daca areun program de audientze, mi s-a zis ca inka nu are ca e foarte ocupat shi cand i-am zis ca-i dau la ziar mi-a zis sa scriu o cerere, sa dea Domnul sa se rezolve ]
nu n-am nimik, doar mi s-a zis la secretariat ca baiatul are media mai mare shi ca a scris cerere la decan, secretara mi-a explicat in felul urmator, ca listele sau recalculat din nou shi baiatul din prima nici macar la taxa nu intrase, era respins, eu intzeleg ca s-au greshit cei de la "conducere" , dar eu nu am nicio vina, din cauza incompetentzei unor lucratori acum eu trebuie sa platesc sau sa pierd un an:(
am adeverintza prin care se adevereshte ca m-am inscris in an 1 de studiu, forma de invatzamant: zi, n-am facut contestatzie, ca mi s-a explicat cand am fost la secretariat ca s-a facut o gresheala, a fost omis un baiat care avea media mai mare ca a mea cu 2 sutimi:(
De pe 5.10.2008 nu pot rezolva nimik, ma trimit de la o usha la alta shi nu se rezolva nimik, mi-au zis ca daca eshti la taxa ramai la taxa, nu putem face nimik:(, la rector nu am acces, am scris o cerere, inka n-am primit raspuns:(, faza e ca daca shtiam imi retrageam dosarul shi dadeam in alta parte, iar acum nu mai am cum:(.
Sunt intr-o situatzie disperata, sunt cetatzeana a Rep. Moldova in sesiunea septembrie am fost admisa la studii postuniversitare de masterat la forma de finantzare buget. Peste citeva zile adika kand s-a anuntzat ca se fac inscrierile la facultatzi am venit shi m-am inscris platind o taxa de inmatriculare master. Ulterior in jurul datei de 5.10.2008 am aflat intamplator de pe site-ul Universitatzii, ca nu sunt studenta la forma de finantzare bugetara, ci la taxa. Deshi in fisha de inscriere am lasat toate datele personale, incluzand nr. de telefon shi adresa de e-mail, totushi nu am fost anuntzata oficial. In felul acesta, fiind luata prin surprindere de aceasta veste shi neavand posibilitatzi financiare imi este afectata in mod direct sederea in Romania. In prezent permisul de sedere este expirat (nu mai pot pleca in Moldova shi nici sa ma reintorc in Romania), forma de finantzare la care ma aflu in prezent influentzand shi acest lucru ( costul fiecarei prelungiri este de aprox. 400 RON).
Va rog, sa ma ajutatzi , sa-mi oferitzi o solutzie la aceasta problema.
Va multzumesc.