avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2220 soluții astăzi
Forum Activitate Andreis1996

Activitate Andreis1996

Buna dimineata, va rog daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns. Eu impreuna cu prietenul meu am fost intr un magazin Lidl situat in Germania. Initial noi am intrat doar pentru mancare dar dintr o prostie, anturaj si vazand pe cineva fiind in magazin ca, fura am facut si noi aceeasi fapta si am luat produse in valoare de 100 de euro. Dupa ce am platit si am trecut de casele de marcat cei de acolo ne au oprit si ne au dus intr o incapare unde am scos din buzunare tot ce am avut. Cei de acolo au sunat la politie, am platit o penalizare de 50 de euro la magazinul lidl si tot odata si au recuperat tot prejudiciul. Am fost dusi la sectie de catre politisti si apoi ne au fotografiat si am amprentat. Am platit cautiunea eu de 300 de euro iar prietenul meu 200 de euro. Prietenul meu neavand la el actele iar eu avandule in buzunar, dar nu le au gasit. Le am avut practic ascunse si apoi i le am dat. Acum ne gandim unde se va ajunge si ce vom pati. Eu fiind la prima abatere si avand cazierul curat iar prietenul meu fiind la a doua abatere facand aceeasi prostie acum 4 ani. Va rog mult sa ne dati un raspuns. Va multumesc anticipat!