avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Activitate marusso

Activitate marusso

Va salut,
Sunt cetatean roman care si-ar dori sa deschida o firma in Irlanda .
Am un bun prieten a carui sora este in perfecta legalitate acolo.
Societatea doresc sa o deschid prin intermediul ei.
Poate cunoasteti astfel de situatii si v-ati mai intalnit cu ele de aceea va rog sa imi oferiti daca stiti informatii privindd costurile implicate .As vrea sa stiu de asemenea daca este adevarat ca pentru orice comercializare trebuie licenta? Ei au tot sistem cod CAEN ?
Domeniul in care doresc sa activez acolo este publicitate, internet, printing.

Daca aveti colaboratori sau parteneri irlandezi in domeniu, va rog sa ma indrumati catre solutii bune (evident si cat de cat ieftine..).

Spre exemplu ce a-ti recomanda, societate deschisa acolo in Irlanda, sau un Offshore.

Va multumesc si astept cu interes raspunsuri!!

Cu stima,
Marius Hogas
Buna seara,
In primul rand as vrea sa-mi cer scuze anticipat daca am postat in alta sectiune, m-am uitat printre forumuri si aceasta mi sa parut cea mai potrivita (cred :P).

As dori sa aflu daca are idee cineva sau chiar a lucrat in domeniu, cum pot obtine o licenta pentru un joc de noroc online, pe bani desigur.

Edit: Mentionez ca jocurile se vor practica numai intre utilizatori, eu ca organizator as opri doar un comision din castig.

Multumesc frumos!

Fiind si primul meu post pe acest forum, as vrea sa felicit si echipei si utilizatorilor pentru acest site care a ajutat foarta multa lume, inclusiv pe mine, cu informatii pretioase, Felicitari!!