avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 742 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere firma in Irlanda
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere firma in Irlanda

Va salut,
Sunt cetatean roman care si-ar dori sa deschida o firma in Irlanda .
Am un bun prieten a carui sora este in perfecta legalitate acolo.
Societatea doresc sa o deschid prin intermediul ei.
Poate cunoasteti astfel de situatii si v-ati mai intalnit cu ele de aceea va rog sa imi oferiti daca stiti informatii privindd costurile implicate .As vrea sa stiu de asemenea daca este adevarat ca pentru orice comercializare trebuie licenta? Ei au tot sistem cod CAEN ?
Domeniul in care doresc sa activez acolo este publicitate, internet, printing.

Daca aveti colaboratori sau parteneri irlandezi in domeniu, va rog sa ma indrumati catre solutii bune (evident si cat de cat ieftine..).

Spre exemplu ce a-ti recomanda, societate deschisa acolo in Irlanda, sau un Offshore.

Va multumesc si astept cu interes raspunsuri!!

Cu stima,
Marius Hogas
Ultima modificare: Marți, 30 Martie 2010
marusso, utilizator
Cel mai recent răspuns: Leo R A , Consilier juridic 00:37, 31 Martie 2010
Cel mai rapid si singur este sa faceti o vizita la consulat sau ambasada.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot sa imi mut afacerea pe o firma offshore? Amandineig Amandineig Va salut, Mi-a intrat in cap ideea sa imi deschid o firma offshore...problema este ca nu prea am habar cu ce se mananca astea, asa ca ii rog mult pe cei ... (vezi toată discuția)
Documente expirate - spania lorenabercea lorenabercea buna,am vrut sa ma angajez si mi-am dat seama ca am buletinul expirat si pasaportul il aveam expirat mai demult dar cum nu aveam nevoie de el nu lam ... (vezi toată discuția)
Magazin tip outlet thebubycko thebubycko Buna ziua! A dori sa deschid un magazin cu haine exclusiv de firma (HAINE ORIGINALE 100% ).Firme cunoscute,cum sunt : (Zara,Mango, Nike, Converse, Desigual, ... (vezi toată discuția)