Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere firma in Irlanda
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere firma in Irlanda

Va salut,
Sunt cetatean roman care si-ar dori sa deschida o firma in Irlanda .
Am un bun prieten a carui sora este in perfecta legalitate acolo.
Societatea doresc sa o deschid prin intermediul ei.
Poate cunoasteti astfel de situatii si v-ati mai intalnit cu ele de aceea va rog sa imi oferiti daca stiti informatii privindd costurile implicate .As vrea sa stiu de asemenea daca este adevarat ca pentru orice comercializare trebuie licenta? Ei au tot sistem cod CAEN ?
Domeniul in care doresc sa activez acolo este publicitate, internet, printing.

Daca aveti colaboratori sau parteneri irlandezi in domeniu, va rog sa ma indrumati catre solutii bune (evident si cat de cat ieftine..).

Spre exemplu ce a-ti recomanda, societate deschisa acolo in Irlanda, sau un Offshore.

Va multumesc si astept cu interes raspunsuri!!

Cu stima,
Marius Hogas
marusso, utilizator
Cel mai rapid si singur este sa faceti o vizita la consulat sau ambasada.