avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Activitate v123456789m

Activitate v123456789m

Pentru lovirea unei persoane pe trecere de pietoni ,am lovito la genuchiul drept nu a cazut jos dar a declarat ca a cazut am sunat la 112 anutand accidentul.A fost dusa la spital isa facut investigatii si afost trimisa acasa. Am predat permisul mi sa dat o dovada de circulatie .Am dus masina in parcare si am predat dovada a doua zi pe 18-01-2023. Am fos la parchet sa optin o dovada de ciculatie si am fost refuzat.Cererea a fost facuta pe 07-06-2023,mi sa spus sa astept un raspuns prin posta . nu stiu ce sa fac ,nu stiu care este motivul pentre care mea respis dreptul la o dovada de circulatie .
Am renutat la dovada de conducere imediat a doua zi ,am stat o perioada de 140 de zile nu am fost chemat nicaieri nici la parchet nici la politie ,acum pot sa ma duc sa iau o dovada de circulatie. De unde o iau ,si daca pot sa o predau pe cea care scrie fara drept de conducere.Dupa acident am avut dovada de conducere doar o zi. Multumesc frumos pentr raspuns.
Am lovit o persoana usor pe trecerea de pietoni am chemat politia rutera ,am facut testul antialcol a esit ,,0" a fost transportata la spital la cererea mea,i sa facut radriografi,ia fost pusao fasa si trimisa acasa .Nu are zile de spitalizare si nici certificat medical. permisul mea fost ridicat pe 6 luni .
De ce asa de mult. Unde m-am incadrat cu fapta.???????