avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1738 soluții astăzi
Forum Activitate Ayram Ayram

Activitate Ayram Ayram

Serbarile si excursiile sunt, intr adevar activitati extrascolare. Presupun, de obicei, acceptul si sustinerea parintilor, mai ales la clasele mici. Problemele dintre elevi, inclusiv fizice, presupun consiliere si implicare, mai ales din partea parintilor. Copiii fiind atat de mici, se incearca evitarea pedepselor si sanctiunilor. Este de apreciat implicarea psrintilor in activitatile extrascolare din timpul saptamanii altfel, iar pe viitor, daca va pricepeti la pictura, de ex, nu cred ca va va refuza nimeni in a contribui. Implicarea e benevola si nu cred ca un contract cu scoala va ajuta cu ceva. Incercati sa va educati mai mult copiii, in sensul de a nu se jigni sau lovi, si sa o sustineti pe invatatoare sa depaseasca problemele personale.
Buna ziua! Filmarea profesorului in timpul orei si distribuirea pe internet e interzisa de legi. Puteti sa mi spuneti, va rog, care sunt acestea, care sunt pedepsele prevazute pentru aceste fapte si cine raspunde, elevii fiind minori. Daca scoala e spatiu public, atunci se aplica sau nu codul penal cu prevederile la viata privata? Multumesc foarte mult!