avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1227 soluții astăzi
Forum Activitate iulianamuresanu

Activitate iulianamuresanu

Răspuns la discuția Divorþ
Buna ziua ,am si eu o intrebare : care sunt actele necesare pt divort ? avem un an si 4 luni ,,de casatorie,, si as dori sa bag divort dar nu stiu cum sa fac si cel fel de documente imi trebuie,subliniez ca avem un copil.Eu stau in sector 6 unde trebuie sa ma prezint pt a intenta divortul?? as dori un raspuns cat mai curand(astazi ) pt ca maine dimineata as dori sa incep.Multumesc mult
Răspuns la discuția Custodia Copilului In Viitor
buna ziua am si o o intrebare,o consider eu destul de urgenta,sunt casatorita de un an si ceva dar impreuna cu sotul de vreo 11 ani,acum avem o fetita de 6 luni,situatia noastra nu este deloc buna si sunt hotarata sa divortez,sotul meu este destul de recalcitrant,este gelos,si vorbeste urat,ma trateaza foarte urat,ma injura si ocazii cand me si bate.Nu cunosc legea si nu am idee de anumite lucuri.As vrea sa stiu care imi sunt sansele de a avea custodia fetitei mele.Subliniez ca el lucreaza iar eu stau acasa cu fata.El doreste sa aiba sau legea sa ii dea fata lui..care sunt conditiile in care legea iar da-o lui si care sunt conditiile de mi-ar da-o mie.Amandoi suntem de acord sa divortam.MI-a si spus ca o sa faca tot posibilul sa ma injoseasca in instanta,sa ma denigreze in asa fel incat sa nu am parte de copil.Ce pot face eu in acest caz? care sunt documentele necesare pt divort si noi ne-am casatorit la sector 2 ,dar locuim in sector 6,buletinul meu este pe sector 6 si al lui pe sect 2.Ma pute-ti ajuta cu informatiile??va multumesc mult.PS: as dori sa va spun ca in trecut si-a taiat venele de 2 ori si a puat o data pastile pt a se otravi.Am vreo sansa de a avea fata? si in cat timp se pronunta un divort??