avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1033 soluții astăzi
Forum Activitate FloryAlexandra

Activitate FloryAlexandra

Buna ziua.Am o nelamurire Sotul meu are certificat de mostenitor si act de partaj succesoral cu obligatia de intretinere si ingriji cu toate cele necesare traiului...(soacra care este in viata ) dar e bn sanatoasa.Are actele din 2016 .
.Dar am facut schimbari majore la casa .imbunatatiri.La momentul incheerii actelor noi eram impreuna dar nu casatoriti si imbunatatirile le-am facut impreuna. Acum divortam.Intrebare: Ce drept am eu la acea casa dupa divort.
Buna ziua.Am o nelamurire avem certificat de mostenitor si act de partaj succesoral cu obligatia de intretinere si ingriji cu toate cele necesare traiului...(soacra care este in viata ) dar e bn sanatoasa.Avem actele din 2016 si acum vrea sa dea la alt copil
9cre a refuzat la momentul incheierii certificatului) casa.Noi nu putem dovedi toti anii ca am avut grija de ea. ( medicamente,hrana ).Dar am facut schimbari majore la casa .imbunatatiri la care avem cateva acte doveditoare, Poate strica actul sau ce trebuie sa facem de acum inainte sa ramanem in continuare asa cum suntem..
buna seara
avem o casa si de ea e legata una batraneasca pe care vrem sa o darmam ca si asa cade,
intrebare : Daca nu avem cadastrul dar avem plan de incadrare si plan de situatie putem darama casa veche si sa ridicam alta pe acelasi loc?
mentionez ca facem si cadastrul dar dureaza foarte mult si cade casa veche pe noi.
Multumesc anicipat de raspunsuri...