avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters68633

Activitate ContSters68633

Răspuns la discuția fals si uz de fals
Buna ziua, am facut un abonament de calatorie pe calculator in anul 2008 noiembrie, nu am avut posibilitatea financiara sa-mi cumpar unul la acel moment. Prima data cand l-am folosit am fost prinsa de un controlor pe autobus. Dupa vreo saptamana am fost chemata la politie m-am intalnit cu un domn comisar si am declarat tot ce s-a intamplat ca am facut abonamentul pe calculator, nu am avut posibilitatea sa-mi cumpar unul. Mi s-a spus sa nu-mi fac probleme ca o sa se rezolve totul cu bine, am fost foarte speriata, si mi-a zis ca o sa mai fiu chemata inca odata si o sa primesc o amenda. Acum am primit acasa o citatie sa ma prezint in data de 30.03.2010 la orele 14:00, pe citatie scrie numele unui domn procuror si ca sunt chemata in calitate de invinuita si sunt specificate urmatoarele articole: art.288 al.1 si art.291 Cod penal cu aplic. art 33 lit.a Cod penal. mai scrie sa ma duc cu un aparator dar nu am posibilitatea sa imi iau un avocat. Sunt pe maternitate si nu am posibilitatea financiara sa angajez un avocat.
Va rog daca puteti sa-mi da-ti unele informatii despre ce reprezinta citatia respectiva si ce se poate intampla cand ma prezint acolo, cu cine o sa vorbesc? Se poate sa ma condamne la inchisoare pt. un simplu abonament de autobus facut pe calculator ? O sa primesc amenda? Am lucrat in invatamant inainte sa intru pe maternitate si simt ca mi se duce toata viata de sub picioare pt o prostie banala pe care am facuto.
Va multumesc foarte mult!
Răspuns la discuția fals si uz de fals
Va multumesc pentru ce mi-ati zis. Nu o sa imi permit un avocat pentru ca sigur costa mai mult decat o sa pot io sa platesc, asta e o sa vad maine ce o sa fie in continuare, sper sa scap usor din prostia asta ce am facut-o.
Daca o sa primesc amenda cam intre ce valori o sa fie, cine decide asta?
Va multumesc inca odata!
gkjhlfjkdsjfhlkjdhglkdsfhklsdjhfjksdf
Răspuns la discuția schimbarea numere rosii
mersi mult!
mi-am luat o masina mi-a adus-o cineva din Austria a luat el numere provizorii asigurare etc, , va rog spuneti-mi si mie se pot schimba numerele rosii caci imi expira in 24.10.2008 si ce documente sunt necesare si cat dureaza procesul asta sau trebuie sa astept pana inmatriculez masina definitiv, ca la RAR tre sa faci programare cu o luna inainte mama ei de Romanica! Mersi anticipat
mi-am luat o masina mi-a adus-o cineva din Austria a luat el numere provizorii asigurare etc, , va rog spuneti-mi si mie se pot schimba numerele rosii caci imi expira in 24.10.2008 si ce documente sunt necesare si cat dureaza procesul asta sau trebuie sa astept pana inmatriculez masina definitiv, ca la RAR tre sa faci programare cu o luna inainte mama ei de Romanica! Mersi anticipat
Răspuns la discuția numere rosii-rovinieta
mi-am luat o masina mi-a adus-o cineva din Austria a luat el numere provizorii asigurare etc, , va rog spuneti-mi si mie se pot schimba numerele rosii caci imi expira in 24.10.2008 si ce documente sunt necesare si cat dureaza procesul asta sau trebuie sa astept pana inmatriculez masina definitiv, ca la RAR tre sa faci programare cu o luna inainte mama ei de Romanica! Mersi anticipat