avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1002 soluții astăzi
Forum Activitate larro_06

Activitate larro_06

Cred ca am fost inteleasa gresit , eu am cerut doar un model de raport de audit pentru un seminar.:((
Lucrarea mea de dizertatie nu contine un astfel de raport.Iar de mers la biblioteca chiar am mers, dar nu am gasit in acest sens o carte in care sa gasesc un model de audit social, ceea ce am eu nevoie.
Multumesc
Buna seara,
Sunt masterand in anul II la Managementul Resurselor Umane, si am ca tema realizarea unui Raport de audit social, ma poate ajuta si pe mine cineva cu un model de raport .
Multumesc anticipat.
Buna ziua,
Am si eu o nelamurie ,care este este articolul din Codul Muncii cu care eu pot inceta un contract de munca in urma unei concedieri colective (art.66 sau art.68 alin 1).
Multumesc
Buna ziua,
Este prima data cand scriu pe acest forum , dar am o problema foarte urgenta la care nu-i gasesc raspuns.
Lucrez la o firma care are ca domeniu de activitate contructiile,seful a venit azi si ne-a spus ca vrea sa trimita in somaj un numar de 1oo de persoane pe o perioada de 4 luni datorita faptului ca activitatea in santier numai merge.
Cum trebuie procedat in acest sens?Care este procedura de ai trimite in somaj pe salariatii si ce obligatii are angajatorul fata de ei?
Mutlumesc mult.