avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 902 soluții astăzi
Forum Activitate ralukitza

Activitate ralukitza

Răspuns la discuția Autorizatie functionare primarie
Multumesc pentru raspuns , dar n-am priceput nimic decat ca " nu trebuie."
Cabinetul meu stomatologic functioneaza de cateva luni sub forma de SRL, avand avizele de la Sanepid, Colegiul medicilor, este inregistrat in Registrul Unic al Cabinetelor Medicale.
Problema mea este ca intamplator am aflat de prezumtiva necesitate a unei autorizatii de functionare de la primarie pe care se pare ca numai sectorul 3 o mai elibereaza.
Daca aveti informatii in acest sens va rog sa mi le impartasiti, efortul dvs fiind extrem de apreciat.
Buna ziua!
Am o societate comerciala cabinet stomatologic.
Intrebarea mea catre dumneavoastra este : am nevoie de autorizatie de functionare de la Primaria sectorului 3 in care isi desfasoara activitatea firma? Va intreb pentru ca am colegi care nu au asa ceva in timp ce altii sustin ca am nevoie pentru ca sediul firmei este in sectorul 3, acesta fiind singurul care ar mai emite ,chipurile ,asemenea autorizatii.
Imi puteti spune deasemenea de unde pot afla care sunt toate autorizatiile, contractele,avizele sau mai stiu eu ce alte hartii obligatorii pe care trebuie sa le aiba o societate comerciala, pentru ca in Legea societatilor comerciale nu am gasit asemenea informatii.

Va multumesc mult !