avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Activitate petronia acatrinei

Activitate petronia acatrinei

buna ziua, ma confrunt si eu cu un caz. sunt proprietara unui teren, pe care l-am delimitat cu tarusi pentru a face o imprejmuire in viitor, terenul fiind destul de mare, implica costuri mari .. vecinul meu binevoitor si-a taiat 2 arbori imensi si si-a asezat frumos toate crengile pe yerenul meu pentru a -mi bloca mie accesul. el este situat in capatul ulitei, fiind ultima casa, iar gradina mea este fix in capatul acestei ulite. cu masina eu din acest drum intru direct pe terenul meu. nu a fost niciodata gard intre noi, acolo au fost bunicii mei care s-au inteles cu parintii lui fiind frati, sa foloseasca si ei calea de acces de pe terenul meu. deci din drum, pe langa casa lui, fac un cot de 90 de grade si merg acasa. ei mi-au blocat aceasta cale de acces cu crengi, sunt foarte recalcitranti, eu sunt mereu la 112 sa ma ajute sa ies pentru ca mi-e frica, si de o saptamana, cei doi frati au construit pe calea mea de acces la o distanta de 3 metri fata de gardul lor care este si limita proprietatilor, un gard cu muuulti stalpi din teava groasa doar pentru a nu imi mai permite mie sa trec. Unde ii pot incadra in legi va rog, pentru ca urmeaza sa le fac plangeri penale?

multumesc