avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Activitate tippaa

Activitate tippaa

avem un avocat, numai ca nu prea vrem sa o dam in judecata......daca altfel nu se poate , o facem si pe asta....desi cred ca tot nu s-ar rezolva nimic.....chiar nu mai am sperante.....multumesc pentru sfat.
Buna...intrebarea mea vine in urma mai multor sesizari la politie...in care ei nu au facut mai nimic....apoi a urmat plangerea penala...si iar se pare ca nu suntem luati in serios:(. Problema este ca avem ca vecina, o pensionara care ne tot reclama peste tot politie, primarie, electrica....ca ii furam energie electrica, ca ii furam apa...mai mult ne insulta facandu-ne proxeneti, traficanti de droguri, ne spune personal dar ne mai si barfeste le tot cartierul.....mai nou acum o inundam, nu va mai spun ca zbiara zilnic la noi si prin peretii rasuna orice.Ne-am saturat , cand ea depune plangeri ne trezim cu politia sau primaria peste noi, cand depunem noi plangere....pauza. De aceea mi-am pierdut speranta in politie si judecatorie...pur si simplu nu-si dau interesul......offfff viata mea #-o