avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Activitate Gabrielos82

Activitate Gabrielos82

Am parcat 4 zile consecutiv auto dat in folosinta de la locul meu de munca, pe care l-am folosit la acel moment la transportul unui membru de famile cu dizabilitati, pe un loc de parcare de resedinta nenominal din S3, in dreptul scarii de bloc unde locuiesc si unde era cazata temporar (max 2 saptamani) ruda mea de gradul 1 cu dizabilitati. In zona sunt cateva locuri special amenajate pentru parcarea auto persoane cu dizabilități dar ocupate just de alte masini. In urma unei sesizari deschise de un "observator vigilent" in aplicatia Primariei S3, masina a fost ridicata si depozitata de Politia Locala S3, desi permisul/autorizatia de parcare pentru persoane cu handicap era afisat vizibil in parbrizul masinii. Am recuperat masina din spatiul de depozitare dupa plata serviciilor de ridicare, transport si depozitare si am primit actele intocmite de politistul local (agent constatator), dispozitia de ridicare, si nota de prezentare pentru recuperare masina, pe care am specificat existenta permisului de parcare din parbrizul masinii. Conform celor scrise in acte urmeaza sa primesc si PV ul cu amenda asta si in urma stabilirii conducatorului autoturismului. Am sanse mari sa obtin anularea amenzii ce va veni si sa recuperez suma platita pentru ridicarea masinii sau nu are rost sa ma adresez instantei pentru nu voi avea argumente legale? Ms!