avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Activitate Laur23

Activitate Laur23

Exact asta am aflat si eu de la o doamna Avocat,ceva este cusut cu ață albă,eu stiu ca ce tine de subsol,fațadă,,lift ,casa scarii,etc sunt parti comune dar ce sa intamplat la noi ceva nu este bine,90 % din vecini nu sunt de acord cum au procedat,deoarece nu am fost inștiintati de catre ei nici de asociație
Buna ziua!O intrebare catre cei care sau confruntat cu problema asta.
Locuiesc la etaj intermediar,vecinii de pe tronson de la ultimul etaj si-au reparat acoperișul pentru ca aveau ingiltrații,au facut-o in regie proprie apoi s-au dus la asociație pentru a declara lucrarea si ptr a restitui banii de la cei de pe acel tronson.Problema cea mare este ca noi NU am foat informați de nico o lucrare,NU am facut nicio adunare generală sa ni se spuna nimic despre lucrare daramite cat trebuie sa platim,deci pur si simplu urmatoarea luna cand am fost la asociatie sa achit cheltuielile lunare m-i sa adus la cunostinta ca avem de achitat o suma de aproximativ 2 mii de lei de apartament pentru reparații.Precizez ca au 1 contract intre ei si firma de lucru nicidecum incheiat si cu asociația.Deci sa lucrat in regie proprie totul fara ca alti vecini sa stim