avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Activitate David081102

Activitate David081102

Buna ziua, in urma cu o saptamana, la schimbarea directiei de mers, am acrosat usor o masina, la semafor. Din acest accident usor a rezultat o zgarietura la aripa fata dreapta si capacul de la oglinda spart, la masina pe care am lovit-o. Am fost de acord cu el sa mergem ziua urmatoare la un service, sa platesc eu toate daunele pe care le-am produs, nefiind de acord cu ce au spus baietii de acolo. Mecanicii mi-au precizat ca masina era avariata si inainte de accident. Dupa 2 zile, am ajuns din nou la un acord sa facem amiabila, iar eu am scris in observatii ca masina a avut daune si inainte de accident. Precizez ca masina mea, are doar o zgarietura.
Acesta a trecut in amiabila ca i-am lovit usa, aripa, far, oglinda, ceea ce nu este adevarat. Intr-un final, cu toate acestea, am semnat amiabila, ambele parti, si el trebuia sa o inmaneze asiguratorului meu, ceea ce nu a vrut sa faca, amenintandu-ma ca va merge la Politie, daca nu vom face alta amiabila. In prezent, ma ameninta cu un proces, imi puteti spune va rog, care vor fi pasii si cum voi pleda eu ca vinovat, daca se va intampla asta, intr un proces?