avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1840 soluții astăzi
Forum Activitate Robi220

Activitate Robi220



ibn a scris:

A scoate bani de la ghiseul bancii nu e totuna cu a face topup la Revolut. In ziua de azi bancile nu prea mai au ghisee de scos bani, fiind inlocuite cu bancomate multifunctionale..


Așa sa spus că pot scoate extras de cont și pot sa fac toate operațiunile dar nu pot cu cardul sa fac nimic

Pot sa scot bani de la ghișeu pentru ca sunt împuternicit
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util


ibn a scris:

Nu am inteles de ce a fost necesar sa treceti banii pe Revolut când puteati asigura cele necesare mamei platind cu cardul ei. A fost prima actiune de acest fel? Daca da, poate ca asta a declansat actiunea bancii. Sau prin internet banking puteati vira banii in contul dumneavoastra. Mama mea cu niste ani inainte de a muri mi-a facut imputernicire full la banca la care am si eu contul, si miscam banii prin internet banking. Nu au fost probleme. Poate ca ar fi bine sa discutati cu cei de la banca pentru a afla ce si cum. Succes!


Mi sa spus că pot scoate banii de la ghișeu ca sunt împuternicit pe toate operațiunile


Robi220 a scris:



Dapix a scris:

Să nu duceți originalul CURATELEI niciunde, la nici o bancă sau instituție a statului.
Oriunde va trebui, să depuneți doar o copie xerox, iar originalul să-l păstrați cu sfințenie..

Când veți fi desemnat CURATOR de instanță, veți ieși din încurcături.
Curatela o să vă fie de folos oriunde în relația cu instituțiile statului, și cu băncile.


Dar asta ma ajuta cu deblocarea cardului?

Sa rezolvat problema



Dapix a scris:

Să nu duceți originalul CURATELEI niciunde, la nici o bancă sau instituție a statului.
Oriunde va trebui, să depuneți doar o copie xerox, iar originalul să-l păstrați cu sfințenie..

Când veți fi desemnat CURATOR de instanță, veți ieși din încurcături.
Curatela o să vă fie de folos oriunde în relația cu instituțiile statului, și cu băncile.


Dar asta ma ajuta cu deblocarea cardului?


Dapix a scris:

Cam 2 luni durează, dar contează și cât este de aglomerată instanța.


Și asta ma ajuta cu deblocarea cardului?


Dapix a scris:

Dumneavoastră veți fi desemnat curator de către instanță.
Nu durează mult procesul, se judecă cu prioritate și este scutit de taxă de timbru.

Cât durează procesul?
Bun și pe cine fac curatela? Pe mine?

cum se procedează cu curatela?
Mama nu mai este în capacități de a vorbi
Da o întrețin cu pensia ei și cu banii mei dar este complicata situația, pensia ei ii vine pe card, dar nu pot rezolva cu nici avocatură și nici cu procura, și ea este la camin de bătrâni
Nu

Cu ce te ajuta curatela?