Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am adăugat banii pe revolut cu cardul de brd și ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am adăugat banii pe revolut cu cardul de brd și banca a blocat ...

Am adăugat banii pe revolut cu cardul de brd și banca a blocat cardul nu știu care este motivul, am contract uzufruct viager cu întreținere, se poate debloca cardul? mama este deținătorul cardului, dar ea nu mai este în capacități mintale și este mobilizata la pat la cămin de bătrâni și nu poate semna un act. Mulțumesc anticipat
Ați pus-o pe mama sub curatelă la judecătorie`?
Nu

Cu ce te ajuta curatela?

Manuela Rășină, administrator
Curatela te ajută să-i poți administra banii/veniturile, și să o reprezinți în relația cu autoritățile și instituțiile statului.
Dar nu ați explicat care este motivul pentru care va blocat contul. Ați depus banii mamei într-un cont fără să aveți curatela instanțaei de judecată`??
si o intretineti pe banii ei sau cum ?