Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENSIA MAMEI
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENSIA MAMEI

Buna ziua. Mama mea este internata intr-un camin de batrani cu dementa senila si fractura de bazin.Costurile sunt destul de mari. Va rog sa-mi spuneti cum pot intra in posesia pensiei mamei.Va multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Are dementa senila mama,nici un notar nu accepta semnatura ei.
În prezent cine încasează pensia de la poștaș`?
Nimeni. Banii sunt in banca,nu vine postasul cu ea. Costurile ingrijirii le suport eu.
Mirela G, utilizator
Chiar nu exista vre-o cale sa pot accesa pensia mamei? Este foarte greu pentru familia mea,iar ingrijirea la domiciliu este exclusa,deoarece nu pot asigura supraveghere 24/24 ore.Cu pensia ei,as reusi sa acopar macar o parte din cheltuieli. Am demarat si procedurile pentru ajutor de handicap,dar dureaza si aici destul de mult.Va multumesc.