avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate Danila Geo

Activitate Danila Geo

Bună dimineața.
Doar instanta poate decide pedeapsa pentru cat merita. Sa modificst legea si in urma rezulta 3ani condamnare sau intre 5-15 ani depinde dupa caz + coadă.. Va trebuie un avocat bun
Ceva unic ISTORIE nu stiu daca CINEVA VREODATA A MAI AVUT ASTFEL DE CAZ.

Conducerea cu dovada expirata in ultima zi de suspendare a permisului cat B obținut in RO..

In anul 2019 am condus auto in ultima zi de suspendare in care ma prins. Mia facut dosar penal in 2019. Asta fiind intro zi de vineri. Dovada a rama la mine fata sa spuna nimic dnl Politost.Dupa care Luni am mers la IPJ si am luat permisul, mi la dat fara sa spuna nimic... In 2020 ma depistat cu viteza. Mi la luat pe 3luni.. Am dat redobândire si lam luat iar. In 2022 ma prins cu 78 kh in localitate mia dat amenda. In 2022 ma prins in localitate cu 76kh mia dat avertisment.. In 02/2023 ma prins cu viteza si am luat avertisment. Mentionez ca am avut proces in 05/2023 de la fapta din 2019 in care mia dat definitiva de amenda si doi ani cu suspendare.. Eu tot aveam permisul la mine din 2019.. Nimeni nu mia spus nimic de permis, Nu mia venit instiintare absolut nimic. Si ma tresesc ca in data de 22.12 2023 in urma verificari control de rutina ca ma gaseste cu permis suspendat din data de 23 06 2023 la faptul in care imi ia permisul de conducere imi face dosar penal si la care trebuie sa, mai faca inca alte 4 doaare penale pentru restul ce am mentionat mai sus cand ma prins. In total 5 dosare penale. Unul la Sovata unula la Râmnicu Sărat. Si trei in alt judet. Această istorie nici celor de la inspectoratul de politie IPJ nu stie cum sa intimplat asa ceva si nu stie cum sa procedeze in momentul actual. Menționez din nou ca nu mia venit instiintare acasa absolut nimic. Asa ceva cei de la IPJ se mira cum sa putut intimplat asa ceva. Cine a facut aceasta greseala. Va rog ajutați-mă ca astfel de caz nu sriu daca sa mai confruntat cineva cu el. Va mulțumesc !!!