avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Activitate aeternum_vale

Activitate aeternum_vale

nu, bunurile nu le-am luat . dar am fost incadrat la furt calificat. cat de grav este ?

va rog spuneti-mi ! nu stiu ce sa fac !
va multumesc foarte mult pentru raspunsurile dvs. prompte doamna avocat. mai am o intrebare? dupa ce platesc suma magazinului respectiv va trebui sa ma duc din nou la politie?imi puteti spune cumva ce mi se va intampla? voi face puscarie?
multumesc inca o data!
dar nu este prea tarziu? avand in vedere ca a trecut atata vreme si n-am achitat in ziua cu furtul?
Va rog ajutati-ma si pe mine
Acum o saptamana si ceva am incercat sa sustrag bunuri dintr-un magazin in valoare de 700 lei si am fost prins.am fost dus la politie unde mi s-a facut dosarul.sunt la prima abatere. nu am avut banii necesari pentru a achita baguba produsa in ziua respectiva. a trecut dupa cum am spus deja, in jur de o saptamana si ceva.ce pot face?mai este posibil sa imprumut acum bani si sa ma duc sa achit suma respectiva? ma mai ajuta cu ceva? daca nu voi putea sa ii achit ce pot pati?va rog frumos ajutati-ma cu un sfat, de atunci am probleme tot mai mari de sanatate cauzate pe baza de stres. va multumesc mult!