avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Activitate Szemenyei

Activitate Szemenyei

Am incercat aceasta metoda dar nu e valabila ..

latka a scris:

Încercați cu o declarație la notar pe propria răspundere, pe care s-o duceți apoi la administrația financiară, ca să însoțească cererea de scoatere a impozitului respectiv.



Buna ziua tatal meu a vandut cu ceva ani in urma o dacie si a dato de buna ca respectivu vine sa facem acte si am ramas si fara masina si fara acte problema e urmatoare cum putem sa o scoatem de la impozit in cazul asta ? ca platim de niste ani buni la din cauza ca nu stim ce avem de facut . Multumesc anticipat
multumesc anticipat pentru sfat am sa incerc si varianta asta multi spuneau ca sa rescoatem actele masini dar daca nu ai acte trebuie masina personal acolo pentru a lua seria motorului deci clar a cazut din schema si treaba asta ... sau o declaratie pe propria raspundere la notar precum nu mai este in posesia noastra si cu aceea mers la taxe si impozite ... dar am incercat si nici macar nu ne baga in seama cu aceasta declaratie ..
Buna seara as dori si eu o informatie daca se poate.
- Tatal meu a vadn acum ceva ani o masina cu acte cu tot asa din increde ca omu o va trece pe el.. si na mai trecuto si am ramas in aer platim impozit degeaba pe ea am dori sa stim cum o putem scoate de acolo . Specific ca nu mai stim nimic de omul respectiv nu avem nici actele masini ce mai am de la ea este o sigura poza cu numaru de inamtriculare atat . Multumesc anticipat pentru ajutoru-l acordat