Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara as dori si eu o informatie daca se poate. - ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara as dori si eu o informatie daca se poate. - Tatal ...

Buna seara as dori si eu o informatie daca se poate.
- Tatal meu a vadn acum ceva ani o masina cu acte cu tot asa din increde ca omu o va trece pe el.. si na mai trecuto si am ramas in aer platim impozit degeaba pe ea am dori sa stim cum o putem scoate de acolo . Specific ca nu mai stim nimic de omul respectiv nu avem nici actele masini ce mai am de la ea este o sigura poza cu numaru de inamtriculare atat . Multumesc anticipat pentru ajutoru-l acordat
Buna ziua!
O solutie ar fi sa mergeti la politie,cred ca la rutiera.Daca cumparatorul a pastrat numarul,atunci il vor gasi.Daca l-a schimbat il vor gasi oricum dupa vechiul numar.
Nu cred ca aveti alta solutie.
multumesc anticipat pentru sfat am sa incerc si varianta asta multi spuneau ca sa rescoatem actele masini dar daca nu ai acte trebuie masina personal acolo pentru a lua seria motorului deci clar a cazut din schema si treaba asta ... sau o declaratie pe propria raspundere la notar precum nu mai este in posesia noastra si cu aceea mers la taxe si impozite ... dar am incercat si nici macar nu ne baga in seama cu aceasta declaratie ..
Szemenyei, utilizator