avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Activitate Stanescu78

Activitate Stanescu78

Asigurarea, dar cu permisul cum ai rezolvat pe cat timp se suspenda?


all3x@ndra a scris:

Bună ziua, în 2019 am avut accident cu victime ( deces) . Acum am.proces, familia victimei vor daune morale/materiale, cine va plăti daunelelel familiei, eu sau firma de asigurări? Mulțumesc

Bună seară, pe data de 23.12.2023 am avut un accident cu victimă + parasirea locului accidentului din cauza că barbacsul persoane vătămate era violent și îmi era frică să stau, în urma acestui, mam dus la politie și am declarat accidentul, mi sa intocmit dosar penal + parasirea locului accidentului,
persoane vatamata nu are zile de îngrijiri medicale, după aproximativ 10-15 zile mam dus împreună cu ea să-și retragă plangerea, polițistul mia zis că dosarul se va clasa și am permisul suspendat pe 6 luni, retin că am întrebat ce pot sa fac în urma clasări nu mia răspuns, a zis să plec că nare timp de mine, întrebarea mea este dacă perioada de suspendare se aplică, dela data accidentului sau când îmi va veni clasarea dosarului? Și încă o întrebare, poate procurorul să-mi dea o suspendarea mai mică la permis ?vă mulțumesc anticipat