avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 841 soluții astăzi
Forum Activitate diaconugabriel221

Activitate diaconugabriel221

Buna ziua,

Care ar fi pasii pentru suspendare srl? Depunere declaratie onrc si apoi anaf? Daca documentele de infiintare au fost emise doar electronic, ar fi probleme cu acest proces? Multumesc!
Buna ziua,

Doresc sa imi suspend srl-ul pe o perioada de 3 ani (maxima). Bilantul pe anul trecut va fi facut de firma actuala de contabilitate, dupa care incetam colaborarea.

Intrebarea mea este: pe parcursul celor 3 ani mai am nevoie de servicii de contabilitate pentru depuneri de bilant pe 0 sau balante? Unii spun ca nu, altii ca da. As prefera sa nu dau bani la astfel de servicii daca e doar un ‘nice to have’. Merntionez ca firma nu va avea nici un fel de tranzactii in perioada de suspendare. Voi depune declaratia de suspendare la ONRC, apoi la ANAF. Multumesc!
ambele motive, multumesc de raspuns
Nu am inteles, caut un raspuns tehnic nu beletristica
Buna ziua,
In cazul in care ma mut in Spania impreuna cu sotia, ar fi obligata Spania sa ne deporteze in cazul in care Romania intra in razboi? Cum ar fi exact procedura in cazul acesta? Amandoi lucram in IT, putem lucra remote de acolo in prima faza pentru angajatorii actuali din Romania, ulterior gasim o colaborare locala. Ne-am gandit si la o tara care nu e in NATO: Malta. Ce parere aveti, unde am fi mai safe si mai greu de adus in tara in caz de razboi? Multumesc!