avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1983 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea6666

Activitate Andreea6666

Practic face justitie singur. Dar in fine. Daca voi apreciati un nenorocit care se crede mai presus de lege. Asta e romania si inca un motiv sa plec naibii din tara asta.
Deci "De asemenea, multe persoane minore care sunt abordate pe net îl contactează cu privire la posibili pedofili sau violatori." respectivele persoane prefera sa-l contacteze pe acel doritor de atentie (ca asta e - face pentru atentie nu fiindca ar fi el un erou) in loc sa contacteze politia. Un avocat s-ar putea folosi de asta zicand - este interzis prin lege sa fii justitiar. Una e ca pedofilul sa fie prins de un organ al legii si alta sa fie prins de un neica nimeni. Dar, as vrea un raspuns. Eu, daca vad ca o prietena minora este acostata de un pedofil (pipaita si tentativa de viol) si il omor, pot fi acuzata de ceva? Ca pana la urma tot un act de justitie e.
Daca facea satira sau parodie intelegeam. Dar practic ia legea in mainile proprii. Se lauda sau pretinde ca este colaborator cu politia si cica prinde pedofili. Si mai face si videouri in care arata identitatea victimelor sau asa ziselor victime. De cand este ok sa iei legea in propriile maini? Adica eu daca ma apuc sa vanez pedofili dovediti si sa-i bat sau sa-i omor, nu patesc nimic? Ca vad ca derbedeul asta este considerat erou si politia nici nu se autosesizeaza. Hai cu totii atunci sa batem pedofili, violatori ca vad ca e permis.
De ce nu-l aresteaza nimeni pe justitiarul din berceni? E legal ce face? Ca daca da, ar trebui fiecare roman sa faca dreptate singur.
Multumesc. Nu a dat share si nu mi-a facut vreun rau. Ne-am despartit din cauza alor mei ca sunt restrictivi. Si vad cazuri de fete santajate dar la noi chiar nu a fost. Si nu vreau sa sufere din cauza mea
Am dat in decembrie nuduri iubitului meu de bunavoie. Dar apoi ne-am despartit dar acum ai mei au aflat desi a promis ca nu va sharui. Insa mi-e teama ca el sa nu dezvaluie lucruri despre mine din cauza ca ai mei au mers la politie. Mentionez ca eu am 15 ani si el 17. Ii poate face ceva daca nu m-a santajat sau fortat sa dau nuduri?