avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Activitate Cristian3321

Activitate Cristian3321

Buna seara! Ma confrunt cu urmatoarea situatie. Locuiesc in Bucurest, Sector 2 la un bloc de 4 etaje, eu fiind la etajul 1. Sub mine este ghena de gunoi, cu o usa mare de fier, macinata de rugina. Fiind foarte grea si fara garnituri, cand este folosita scartaie infernal si la inchidere imi duduie apartamentul (inclusiv dimineata la ora 5 - 6 cand vine femeia de servici).
L-am rugat pe Administrator de atatea ori sa o schimbe iar el imi spune ca ori nu gaseste, ori ca a gasit dar nu era mesterul la atelier ori ca nu sunt atributiile lui, ci ale presedintelui (pe care nu l-am mai vazut de ceva timp) si ca defapt el cand a "cautat" usa, doar l-a ajutat pe presedinte.
O alta treaba este ca noi in loc de uscatorie avem o camera de servere de la Romtelecom(acum Telekom) de fooarte multi ani. Practic, scara noastra primeste chirie lunara. Ultimul extras de cont de la avizier este din 2016! I-am spus sa scoata un extras nou, sa vedem cati bani s-au strans acolo, bineinteles, s-a facut ca ploua.
Intrebarile mere sunt urmatoarele:
-> Cum il pot forta (pe care legala) sa schimbe usa de la ghena?
-> Cum il oblig sa scoata un extras de cont nou? Deja sunt 8 ani in care nu avem nici un update.
Multumesc!