avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1887 soluții astăzi
Forum Activitate Mike Oldfield

Activitate Mike Oldfield

Buna seara, ati spus ..daca se ajunge in instanta……exista sansa sa nu se ajunga?
Si care ar fi motivul sa nu se ajunga?
Aveti idee cat dureaza sa o identifice?
Multumesc
Multumesc pt raspunsuri
Daca ma mai abordeaza…..ce imi recomandati..sa ii raspund?
Credeti..ca se opreste daca depun plangere..?
Multumesc mult pt raspuns
Multumesc, sa zicem..ca trimite acele chestii..catre aceste contacte….nu contravine legii?Oare pot face obiectul unor dovezi ..daca e sa fac plangere?
Buna ziua,

recent am discutat pe mesaje cu o fata…prima oara pe whatsapp apoi pe instagram…mi-a trimis filmulete erotice..dupa care..eu am cedat..si am trimis un filmulet..care dispare….dar ea a facut screen recording..si a facut screen shot la contactele mele pe instagram.
Dupa aceea mi-a trimis screen recordingul..si a inceput sa imi ceara bani..pt a nu trimite acel filmulet inregistrat de ea….respectiv…screenshot la conversatiile de pe whatsapp.
Am fost de acord sa ii trimit..apoi a promis ca sterge tot…chiar mi-a trimis un screenrecording cum le sterge…
Dupa o saptamana a inceput din nou..sa imi ceara bani..si sa ma ameninte cu trimiterea lor catre contactele mele ..pe instagram..daca nu ii trimit bani.
Pare ca nu se mai opreste…din acest santaj…am screenshot la conversatiile cu ea (si-a schimbat numarul) ma ameninta ca daca o blochez sau schimb numarul trimite catre cei din lista..
Am si extrasele cum am virat sumele de bani…

Multumesc