avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Activitate miki2280

Activitate miki2280

Nu va suparati, habar am -habar nu am, m-am reprezentat singura in instanta nu am avut avocat si nu am nici studii de specialitate, dar m-am descurcat bine, pana acum nu a fost mare lucru, astept sa vad daca vor face recurs in termen de 15 zile de la redactarea hotararii.Ii dadeam un sfat domnului, ce anume am facut eu, nu am jignit pe nimeni, nu de asta ne aflam aici.
Am deschis actiune civila la tribunal pentru resituirea taxei de poluare, plata cheltuielilor de judecata si a dobanzii, si am chemat in judecata Administratia Finantelor Publice din orasul in care a fost platita taxa si Administratia Findului pentru Mediu Bucuresti, dar judecatoarea a spus ca nu este cazul sa ma judec cu Fondul de mediu deoarece banii au intrat in contul administratiei finantelor publice din localitatea mea. Am castigat procesul ai acum astept sa vad daca cei de la finante fac recurs, este un termen de 15 zile de la redactarea hotararii judecatoresti in care ei mai pot face recurs. In cazul in care nu fac, maerg la tribunal iau hotararea care va fi stampilata precum ca e definitiva si irevocabila si ma duc la fisc sa iau banii.