avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Activitate chiritoiu catalina

Activitate chiritoiu catalina

MULTUMESC SI IMI CER SCUZE NU AM STIUT CA CA PRIN POSTAREA MES. IN DOUA DOMENII DIFERITE SE INTELEGE POSTARE REPETETA.MAI PE INTELESUL MEU AM DREPTUL LA INDMNIZATIE TINAND CONT CA DATA ANGAJARI ESTE 01.01. 2008 IAR DATA PROB.A NASTERI AR FI FOST 15.01.2009 IAR EU NASC PE 24. 11.2008.(07.LUNI)?
Exista o lege care sa faca referire la mamele care datorita faptului ca nasc prematur nu se incadreaza ia cele 12 luni de cotizatie?SI IMPLICIT PIERD DRUPTUL LA INDEMNIZATIA PT.CRESTEREA COPILUULUI.MULTUMESC ANTICIPAT.
va multumesc donmule valeriu.Astazi am aflat de la firma ca sunt angajata incepand cu 01.10.2007 in cazul in care nasc prematur pe 24.11. sau 01.12.beneficiez de indemnizatie tinand cont ca a ramas insarcinata pe 10.04 adica aveam 03.luni si10.zle'?FAPT DOVEDIT DE ISTORICUL SARCINI CARE SE AFLA LA MEDICUL MEU.:((
multumesc.exista o lege care sa faca referire la mamele care datorita faptului ca nasc prematur nu se incadreaza ia cele 12 luni de cotizatie?MULTUMESC
m am angajat pe 01 dec.2007 pe 10 04.2008 am ramas insarcinata. datorita unor prob. nu pot sa duc sarcina la termen(10.01.2009)si voi naste pe 24.11.2008 mi am luat concediu pe 10.11 2008.intrbarea este :trebuie sa stau in concediu tota per.de 126 de zile sau pot intrerupe dupa nastere concediu(si implicit sa nu mai primesc banii de la firma care sunt mai putini decat indem.pt.cresterea copilului)si sa intru in drepturile indemnizatiei.Si alta intreb:beneficiez de indemnizatie.Multumesc mult pt.interes:(
POT BENEFICIA DE INDENM.DACA NASC PREMATUR(07 LUNI)SI NU AM DECAT 10-11 LUNI DE CORIZATIE?
concediul pre si post natal de 126 zile poate fi intrerupt dupa 42 de zile de la nastere chiar daca na au trecut toate cele 126 zile si pot intra in indemnizatia pt cresterea copilului ? multumesc anticipat.[:((:((